Organizacija

Službe

Aktivnosti



ISLAMSKA ZAJEDNICA

1319666949_izdogovor.jpg

POMIRENJE NEMA ALTERNATIVU

Bez obzira na glasine koje se javljaju u medijima, svi članovi Mešihata Islamske zajednice Sandžaka kao i svi imami, profesori, vjeroučitelji, mualimi i hatibi, očekuju da će se na islamski, pravičan način sprovesti inicijativa za ujedinjinje, koje će biti najbolje za sve muslimane koji žive u Srbiji, a prije svega u Sandžaku gdje su problemi i najprisutniji
rijaset.jpg

mp.jpg
  
halalagencija.jpg
logo.png
fin.jpg


Proslava rođendana Poslanika Muhammeda s.a.w.s. u organizaciji “Svetionika”

Cetvrtak, 09.02.2012, 02:08
Povodom rođendana Poslanika Muhammeda s.a.w.s. humanitarna organizacija Svetionik, i svi Novopazarci i Novopazarke koji su bili spremni da se uključe u ovu akciju punu ljubavi, organizovali su "Dane mevluda" u Novom Pazaru. 

Tradicija koja se u Novom Pazaru neguje već tri godine, ove godine doživela je, kao i što je očekivano, najveći uspjeh. "Poslanik u mom srcu" više nije samo humanitarni koncert i predavanje u čast Poslanika s.a.w.s. Ove godine su pokazali deo onoga koliko daleko mogu i hoće da odu.

Te su "Dani mevluda" trajali tri dana, tri raznolika dana. Petak je nosio dodjelu nagrada za pobednike konkursa za rad na temu "Poslanik u mom srcu". Te večeri se slavilo, uz pobjednike-Samru Kolić, Anitu Kalač i Seida Škrijelja, i slatkiše iz naše tradicionalne kuhinje.

Subotnji dan je bio posvjećen djeci, pa je u 13 sati održana predstava za djecu u Domu omladine, gde je nastupao i dječiji hor, a nakon toga su svi zajedno mogli da odu na besplatno klizanje. Dok je subotnje veče posvećeno poeziji, naročito Hazreti Mevlani, čiji su se stihovi čitali u Klubu Knjige. Savršena atmosfera zikra upotpunjena je milozvučnim ansamblom Ašik Junus.


Nedjelju su svi jedva dočekali. Grad je bio pretvoren u srce koje kuca za Poslanika. Baloni, bedževi i poruke sa hadisima bili su u rukama što prolaznika, što učesnika, što gledalaca... Veliki humanitarni koncert je mogao da počne! Hala sportova je bila prepuna sve do kraja, i svi su sa ponosom pratili predavanje Muhameda efendije Demirovića i učenje Kur'ana Ediba Pepića. Ašik Junus, hor Isa-beg i dečiji hor su uljepšali ovo prijatno veče. 

Nažalost, gosti iz Sarajeva su zbog vremenskih neprilika propustili ovogodišnji koncert, ali su obećali da ih sljedeće godine ni to neće spriječiti.

Sav prikupljeni prihod od koncerta je namenjen izgradnji Centra za mentalno nerazvijenu djecu.
"Dani mevluda" i ove godine su opravdali status najprijatnije manifestacije u Novom Pazaru. Čak su i sve zasladili bonbonama koje su uz sebe nosile po hadis, pa ćemo ih se uvijek slatko sjećati.

Izvor: sandzacke.rs

Oglasna tabla
O B A V J E Š T E NJ A
Oglasavanje

VIDEO
  
Gregorijanski kalendar
za na saajt.jpg
Traženje nauke

Anketa
Aktuelne vijesti
Hadis

Prenosi se od Poslanika, s.a.w.s. da je rekao: "Kada prođe polovina noći ili njene dvije trećine, Allah dž.š. silazi na najniže nebo i pita: 'Ima li neko da traži nešto da mu se dadne? Da li neko moli, da mu se udovolji? Traži li neko oprosta da mu se oprosti?' - sve do zore." Hadis bilježi: Muslim